Hylak Forte Teva Pharmaceuticals

Liek Hylak® forte je eubiotikum, ktoré sa používa na udržanie a nájdenie prirodzenej cesty pre podporu rastu telu prospešných baktérií, úpravu pH, a tým aj normálnej činnosti tráviaceho ústrojenstva. Obnovuje mikrobiálnu rovnováhu v čreve pri pôsobení vonkajších vplyvov, ako je užívanie antibiotík, nezvyčajná alebo nevhodná strava či prípadná infekcia. Oproti probiotikám bežne dostupným na trhu je Hylak® forte bezzárodkový koncentrát obsahujúci produkty metabolizmu telu vlastných prospešných baktérií.

Hylak® forte sa môže bez súhlasu lekára užívať pri liečbe hnačiek vrátane hnačiek spôsobených zmenami podnebia pri cestovaní,
pri doplnkovej liečbe počas a po liečbe antibiotikami.

Vhodný pre deti od 2 rokov Vhodný pre deti od 2 rokov

V prípade tehotenstva a kojenia je možné prípravok používať po porade s lekárom  V prípade tehotenstva a kojenia je možné prípravok používať po porade s lekárom

Užívanie:

Hylak® forte sa užíva pred jedlom alebo počas jedla s veľkým množstvom tekutiny (nie mlieka), dospelí s vodou, čajom, pomarančovým džúsom, deti s detskými čajmi alebo jablkovým džúsom.

Liek Hylak® forte nemiešajte s mliekom a mliečnymi produktmi, pretože môže dôjsť k vyzrážaniu metabolitov fyziologických baktérií.

Dávkovanie:

  • dospelí a deti od 12 rokov: 40 – 60 kvapiek 3 x denne,
  • deti od 2 rokov: 20 – 40 kvapiek 3 x denne.

Doba užívania Hylaku® forte zvyčajne nie je obmedzená.

Hylak® forte je bezzárodkový koncentrát obsahujúci:

  • Escherichiae coli metabolita 24,9481 g;
  • Enterococci faecalis metabolita 12,4741 g;
  • Lactobacilli acidophili metabolita 12,4741 g;
  • Lactobacilli helvetici metabolita 49,8960 g.