Hylak Forte Teva Pharmaceuticals

Mikrobiálnu rovnováhu v čreve narušujú vonkajšie vplyvy, ako napr. užívanie antibiotík, liečba žiarením, nezvyknutá alebo nevhodná strava či prípadná infekcia, po ktorých sa môže dostaviť hnačka alebo zápcha, nadúvanie či pocit plnosti. Z porušenia fyziologického osídlenia čreva a prerastania patogénnych baktérií môžu vyplývať ťažkosti, ako pocit plnosti, meteorizmus, hnačka alebo zápcha. Také stavy všeobecného vyčerpania, zreteľné zvýšenie napadnuteľnosti infekcií a určité kožné ochorenia, ako akné a ekzémy, môžu súvisieť s poškodením črevnej flóry.

Hylak® forte je eubiotikum, ktoré obsahuje látky (produkty metabolizmu) prirodzenej črevnej mikroflóry. Pre svoju existenciu potrebujú baktérie určité životné prostredie s presne definovanými pomermi kyselín. Biosyntetická mliečna kyselina s presným stupňom kyslosti a pufrovacích solí v prípravku Hylak® forte prispievajú k nastaveniu týchto hodnôt kyselín. Produkty metabolizmu prirodzenej črevnej mikroflóry zhoršujú rastové podmienky pre patogénne zárodky, tlmia tvorbu toxických látok a bránia ich prieniku do organizmu. Týmto spôsobom sa priaznivo ovplyvní proces trávenia a patogénnym zárodkom sa odoberú životné podmienky. Prívodom produktov metabolizmu fyziologických črevných baktérií nachádzajúcich sa v prípravku Hylak® forte sa môže funkcia črevnej sliznice upraviť, a tým zlepšiť opätovné osídlenie čreva telu vlastnými baktériami.

Užívanie prípravku Hylak® forte tak vedie prirodzenou cestou k podpore rastu telu prospešných baktérií, úprave prostredia a tým aj normálnej činnosti tráviaceho ústrojenstva.

Užívanie Hylak® forte, bez porady s lekárom, je možné pri nadúvaní, hnačke alebo zápche, poruchách trávenia, pri tráviacich ťažkostiach spojených s užívaním antibiotík alebo sulfonamidov a pri ťažkostiach spojených so zmenou podnebia a stravy (napr. pri cestovaní).

Užívanie Hylak® forte, iba s odporúčaním lekára, je možné pri zápale hrubého čreva, chronickom zápale žalúdka a tenkého čreva, pri tráviacich ťažkostiach po liečbe žiarením, pri dermorespiračnom syndróme, pri príznakoch, ako je vracanie, poruchy obehu, ľahké unavenie sa, vyvolaných chronickou intoxikáciou z čreva a pri zápale čriev vyvolaných salmonelami u dojčiat a malých detí na skrátenie času vylučovania salmonel.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!